O Firmie

Dalton Arts to firma założona przez puzonistę Tomasza Gajewskiego.

Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 10 lat w klasie puzonu jednego mistrza – prof. Zdzisława Stolarczyka – począwszy od POSM I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej aż do 2007 roku, kiedy ukończył kształcenie z wynikiem celującym w Akademii Muzyczną w Krakowie.

Jest laureatem wielu nagród muzycznych na prestiżowych konkursach europejskich, m.in. drugiego i trzeciego miejsca w II i V edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej w 2008 i 2011 roku, pierwszego miejsca w kategorii solowej oraz drugiego w kat. Kameralistyki w II Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie dla Nauczycieli w Polsce w 2014 roku. Ponadto zajął pierwsze miejsce oraz otrzymał nagrodę specjalną w International Music Competition for Soloists and Chamber Groups w Słowenii w 2014 roku.

Tomasz Gajewski wielokrotnie uczestniczył w seminariach mistrzowskich pod okiem mistrzów; Christiana Lindberga, Ed‘a Neumeistra, Zoltana Kissa, Oysteina Baadsvika, Carstena Svanberga, Thomasa Hutchinsona, Jonasa Bylunda oraz Stevena Meada.

W latach 2003-2007 jako solista – pierwszy puzonista – współpracował z międzynarodową orkiestrą The Young Sound Forum of Central Europe. W 2008 roku został laureatem Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Od 2005 roku jest pierwszym puzonistą i solistą Orkiestry Akademii Beethovenowskiej a od 2012 także Opery Krakowskiej. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Jako pedagog młodego pokolenia prowadzi klasy puzonu w POSM II stopnia im. Fryderyka Chopina oraz w ZPSMuz im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie.

Jest członkiem oraz współzałożycielem Royal Trombone Quartet, z którym zdobywają wiele nagród na międzynarodowych konkursach muzycznych w tym pierwszą nagrodę specjalna w International Music Competition for Soloists and Chamber Groups w Słowenii w 2016r.

Wieloletnie doświadczenie muzyczne pozwoliło na wyselekcjonowanie najwyższej klasy instrumentów o wyjątkowym brzmieniu. W ofercie firmy znaleźć można wysokiej jakości instrumenty dęte blaszane oraz akcesoria które są niezbędne dla każdego muzyka. Każdy instrument w sklepie Dalton Arts jest sprawdzony i wybrany z kilkunastu instrumentów. Taka selekcja zapewnia najwyższą jakość zakupionego produktu. Dzięki temu w ręce klienta trafiają instrumenty sprawdzone oraz przygotowane do grania.

Wszystkie oferowane przez firmę instrumenty objęte są, w zależności od jego rodzaju, gwarancją 24 lub 60 miesięczną.